hakkımızda

Halide Didem Kurt, Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra 1998 yılında tasarım kariyerine başladı. 2002'de “halided. design" ı kurdu.

Birbiriyle uyumlu zıtlıkları kullandığı cesur yaklaşımıyla özelleşen otantik tarzıyla üstün tasarım felsefesini yansıtan sayısız ev ve pek çok otel yarattı.

Kişiselleştirilmiş tasarım ürünleri, farklı dönemlerin mobilyalarının farklı tarzlarla birleşimi, cesur renklerin uyum içinde erimesi ve hamdan işlenmişe pek çok farklı materyalin kullanımı ruh dolu bir atmosfer yaratıyor ve mekanları genişletiyor.

Ceylan'ın Intercontinental Hotel İstanbul için tasarladığı VIP Süit Kompleksi, “Türkiye'nin En İyi VIP Süiti" seçildi ve World Travel Awards tarafından ödüllendirildi.

Kapadokya'da tasarladığı Hezen Cave Hotel, "Avrupa'nın En İyi 3. Küçük Oteli", "Avrupa'nın En İyi Balayı Oteli" ve Traveller's Choice'un 2017 "Dünyanın En İyi 25 Küçük Oteli, No 16" seçildi.

"Meander" isimli kahve sehpası tasarımı ile Armani ve Wall Paper Magazine'in “Gelecek Vaadeden Eden 10 Tasarımcı" sergisinde yer aldı.

About Halide Didem